Kabelka „na von“ pre to najnutnejšie so sebou

WEB_outside-kabelka-001

Kto nerád trávi čas vonku?! Verím, že málokto. Je pred nami zase tá priaznivá časť roka, kedy sa všetko najlepšie robí vonku. Môcť ísť na niečom pracovať von či už len tak čítať, niečo tvoriť alebo sa v niečom vzdelávať. Ísť sa prejsť a zobrať si pre istotu foťák, lebo čo ak narazím na niečo pozoruhodné. Tak len zbaliť sa a vyraziť. Ideálne s kabelkou akurát!

IMG-1463676847230-VNa jednom tvorivom kurze som sa obzerala po obchodíku a narazila som opäť na „tričko-klbká“. Keď som zbadala biele vzorkované bola to láska na prvý pohľad ani som neváhala aká farba by sa mi k tomu hodila a bola to táto krásna modrá. A keďže mne sa fantázia rozbieha veľmi rýchlo, vedela som čo vyrobím…

P_20160520_065028Takže smelo do toho! Išla som uháčkovať menšiu kabelku na to najnutnejšie a teda na konkrétnu aktivitu na von. Chcela som niečo drobné, niečo šik! Rozmer 20cm x 26cm mi prišiel taký akurát.  Ani nie malá a veľká akurát aj na jednu knihu, peňaženku, kľúče a telefón. Pracovala som opäť s tričkovinovým materiálom, ktorý mi na kableky príde veľmi príjemný a pekne drží tvar kvôli svojej pevnosti. Samozrejme vyrábajú sa klbká rôznej hrúbky. Pre drobnejšie kabelky odporúčam si vybrať klbko s menšou šírkou. Klbká u tejto kabelky mali šírku tak do 5mm. Keď chcem vyrábať nejaký kôš, koberec… vyberiem si hrubší variant aj od 8mm. Tiež čím hrubšie klbko tak tým bude aj ťažší samotný výrobok.

IMG_1985Doma som si potom spomenula na jeden svoj odlov z galantérky. Narazila na úžasné látkové motýliky červenej, bielej a modrej farby a museli ísť so mnou. Hneď ako som ich zbadala, vo mne evokovali našu slovenskú vlajku. A prišlo mi veľmi vtipné doplniť bielo modrú kabelku o takúto skrytú malú symboliku Slovenska.

Uzatváranie som sa rozhodla spraviť tento raz na zaklápanie s uzatváraním na gombíky, aby som si nemusela zmenšovať vnútro kabelky o všívaný zips. A keďže jednému gombíku by bolo smutno dala som rovno dva.

WEB_outside-kabelka

Myslím, že práca sa veľmi vydarila a bude tešiť pri každom použití. A keďže je z tričkovinového materiálu, má to aj ešte jednu výhodu: na deke poslúži aj ako malú vankúšik, lebo je to príjemný materiál, len tam nemať niečo hranaté v tej chvíli :O)

 

Kableka „Vonka“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *