Čisté okno i parapet

Ľahko čistíte okná či sieťky na oknách? Ste spokojní s belosťou vášho parapetu? Čistíte ekologicky a pritom prírodne voňavo?

ÁNO. Ak ste si takto odpovedali na všetky otázky, tak sa nepotrebujete nič nové dozvedieť. No ak vás niektorá časť zaujala, tak si pozrite moje spokojné výsledky.

Čistenie ekologicky A! vďaka esenciálnym olejom aj prirodzene a prírodne voňavo

Ako čistiťUmývanie okien nikdy nepredstavovalo moju obľúbenú činnosť, vždy to bola náročná práca. Aj pre vás? Ako som sa začala zaujímať o esenciálne oleje ozvalo sa vo mne aj moje ekologické ja a začala ma aj táto téma zaujímať. A preto som sa rozhodla vyskúšať prírodný čistiaci prostriedok s esenciálnymi olejmi z divokého pomaranča, klinčeka, škorice, eukalyptu a rozmarínu. Od kedy používam koncentrovaný čistič ide to jednoducho a nepovažujem túto činnosť už za hotovú tortúru. Získala som 2 veci v jednom: ľahké čistenie a ekologický prístup.

Ľahké, jednoduché a účinné umývanie

Použitie koncentrovaného čističa je veľmi jednoduché. Nalejte potrebné množstvo do vody (môžete sa riadiť odporúčaniami) a čistite. Pri umývaní vzniká jemná pena. Okná či zrkadlá umyjete bez nutnosti dodatočného oplachu. Naneste hubkou, zotrite stierkou a miesto, kde sa vám prekrývajú jednotlivé zotretia v prípade potreby „prejdite“ papierovou utierkou a hotovo. Žiadne dolešťovanie! Aj vám sa to takto páči?

3xSILA prírodného upratovania v praxi

Ako čistiťAle okná si isto vyčistíte aj sami a ekologickosť a netoxickosť použitých prostriedkov nezaujímajú každého (hoci všetci spolu žijeme na jednej Zemi). To čím vás chcem zaujať je moja skúsenosť, ako som sa dostala ku krajšiemu, belšiemu/čistejšiemu parapetu i drážkam v plastových oknách. Parapet pri bežnom umývaní som taký biely nikdy nemala. A samotná drážka sa čistila prekvapivo ľahko. Ako nato? Stačí použiť len citrónový olej a vašu prácu.


Poznámka: Fotiť bielu je ako som zistila veľmi náročné – svetlo kadejako skresľuje, ale myslím, že efekt postrehnete! Totiž čím bol čistejší parapet tým ťahšie bolo donútiť fotoaparát zaostrovať. Nenachádzal žiaden bod, o ktorý by sa vedeľ zachytiť.


1x: Umývanie vrchnej časti parapetu

Čistenie parapetu

Ja som mala čistý umytý parapet, ale napriek tomu bol taký „zašednutý“. Niekto by možno povedal, že materiál zostarol. Ale mne sa ho rozhodne podarilo oživiť a obieliť. Použila som LEMON esenciálny olej a zubnú kefku. Aby ste videli efekt, čo som dosiahla si na obrázok kliknite a zväčšite. Pri porovnaní prvého so štvrtým obrázkom spoznáte rozdiel a moje nadšenie. Máte podobný problém doma? Skúsili by ste to mojou metódou? Môžete.

POPIS OBRÁZKOV:

 1. môj stav parapetu po bežnom umývani počas roka
 2. použitie jednej kvapky citrónového oleja
 3. jemné rozmazanie prstom a zotretie papierovou utierkou (efekt kde bol esenciálny olej je vidieť ohromne zreteľne – Vau!)
 4. vyčistená časť parapetu (kvapka oleja a „pobehanie“ zubnou kefkou, použila som ju rada preto, lebo jej štetiny nevsakujú olej ako hubka a môžem ho aplikovať, kde potrebujem – na parapet)
 5. porovnanie pred a po (asi 1/3 je vyčistená ostatok nie)

2x: Umývanie bočnej časti parapetu

Čistenie parapetu

POPIS OBRÁZKOV:

 1. môj stav bočnej časti parapetu pred umytím
 2. použitie jednej kvapky citrónového oleja (keď si všimnete je vidieť ako stiekla)
 3. jemné rozmazanie prstom a zotretie papierovou utierkou
 4. vyčistená časť parapetu

3x: Umývanie drážky v plastových oknách

Počas zimy sa nám viackrát zarosili okná a aj sa potom zotierala prebytočná voda za ten čas sa v drážkach pozbierali aj nečistoty. Myslím efekt snahy o vyčistenie tejto časti hovorí jednoznačne o úspechu.

Drážka v okne

POPIS OBRÁZKOV:

 1. stav drážky okna na najzanesenejšom mieste
 2. stav drážky okna na tom istom mieste po čistení citrónovým olejom

Ako možno kombinovať esenciálny olej s koncentrovaným čističom

Aby sa čistilo možno troška jednoduchšie je možné si po parapete pravidelne rozkvapkať citrón. Následne prejdite kefkou, aby sa zväčšil priestor, kde ste aplikovali esenciálny olej. Potom pozdĺž spravíte „čiaru“ nastriekanými dávkami z koncentrátu. Následne čistite a finálne utrite.

Ja som rozhodne svoje parapety nespoznávala a vzhľadom nato, že mám v kuchyni záclonu, ktorá plne nezakrýva okná ma pohľad na belší parapet veľmi teší.  A až tak som sa pustila do čistenia z radosti ako to funguje, že nemám fotku pred tým, takže sa môžete pozrieť len na môj spokojný výsledok. Letmým pohľadom ako nové. Toto je sila esenciálnych olejov pri čistení. Možno osloví aj vás.

Prostriedky na čistenie

Efekt: Čisté okná a ešte čistejší parapet (EKO)

Názor na “Efekt: Čisté okná a ešte čistejší parapet (EKO)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *