„Nie je olej ako olej…“

Tak znie hlavná informácia tohto článku. Prečo si dokážem kúpiť levanduľový olej za 3€, ale aj za 30€? V súčasnosti ani v tejto oblasti neexistuje nejaký zákon, ktorý by definoval, čo sa ako môže volať a čo čím je. Aké oleje sú na trhu? Do rúk sa vám môže dostať syntetický olej, prírodný olej, iba čistý prírodný esenciálny olej alebo prírodný olej doplnený do objemu pri šťastí neutrálnym neškodným plničom…

Vyberte si kvalitu!

V tomto smere podľa mňa nie je priestor na kompromisy. Jete radšej domáce ovocie a zeleninu alebo niet nad niečo vypestované akoby mávnutím zázračného prútika na dusičnanoch a umelom svetle?!

Na trhu nájdeme vskutku širokú zbierku názvov kadečoho „olejového“: esenciálny olej, éterický olej, esenciálna silica, silica… Preto ostáva iba na nás si vybrať. Porozumieť a zhodnotiť kvalitu výrobku, ktorá sa bude odrážať prirodzene aj na jeho cene. Zaujímajte sa a spoznajte/nájdite svoj skutočný esenciálny olej.


Poznámka: Prečo je kvalita dôležitá skúsim vysvetliť na prírodnej kozmetike. Vedeli ste o tom, že označenie „prírodná kozmetika“ je veľmi zavádzajúci pojem? Totižto slová ako natural, nature, prírodný, 100% výťažok… neznamenajú, že sa jedná o produkt takto označený. Zase len preto, lebo to zákon nejak presne nevymedzuje. 

Preto presvedčiť sa o tom, že kupujeme, to čo sme naozaj chceli je možné len s prihliadnutím na zloženie alebo logo poukazujúce na certifikovaný výrobok. Skrátka zase ostáva na nás si správne vybrať.


Ako prebiehal môj výber

Nájde sa niekto, kto nemal doma aromalampu? Nekúpil si voňavé čajové sviečky alebo nepoužíval minimálne toaletnú, parfumovanú vodu?

Ja nie som výnimka. Mala som doma rôzne esenciálne/éterické vône do aromalámp. Nanešťastie po istej dobe bola vôňa, čo ma oslovila v predajni zrazu preč. Toto sa mi stávalo aj pri parfumoch a toaletných vodách. Po čase som sa dočítala o tom, že oleje v aromalampách môžu pôsobiť karcinogénne a tak nejak som ich prestala používať.

Myslím si, že až v Egypte som sa asi po prvý raz dostala k „pravým“ esenciálnym olejom a to som sa o ne ešte ani nezaujímala ako dnes. Skrátka dala som si od miestnych namiešať „parfém“ z esenciálnych olejov. Zlákala ma možnosť kúpy lokálnej „voňavky“ ako suveníru z cesty :D. A na moje prekvapenie má dodnes rovnakú, úžasnú, prenikavú vôňu a to ho už mám skoro 6 rokov (ešte mi z neho ostáva, lebo si ho dávam na špeciálne príležitosti).

Keď neskôr prišiel môj podstatný impulz a dostala som sa k „svojim esenciálnym olejom“ certifikovanej čistej terapeutickej triedy spojil sa mi v mysli fakt (skrz pretrvávajúcu vôňu parfému z Egypta), že kvalita bude určite niečo, čo aj pri esenciálnych olejoch bude rozhodovať.

Ja som sa rozhodla preto zaujímať o úplne prírodné esenciálne oleje, kde objem výsledného produktu tvoria iba aromatické zložky jednotlivých rastlín. Vďaka tejto kvalite sa ho nebojím naniesť ani bábätku na nôžky či dať si kvapku do pohára s vodou. Esenciálne oleje, ktoré používam nie sú z Egypta, ale z celého sveta, lebo aj na mieste a podmienkach, kde sa rastlina pestuje ZÁLEŽÍ.

Spoznajte kvalitné esenciálne oleje

Ak sa chcete zoznámiť s jednými z najkvalitnejších esenciálnych olejov, ktoré som si JA obľúbila, máte rovnakú možnosť ako ja kedysi. Stačí navštíviť stretnutie „Triedu o esenciálnych olejoch“, kde sa môžete o nich dozvedieť viac. Je na vás si vybrať, aké esenciálne oleje budete používať! A preto, že sú tieto oleje predsa len iné svedčí aj fakt, že sa nepoužívajú v klasickej aromatickej lampe. Totiž bola by ich škoda takto znehodnocovať, lebo majú aj terapeutické účinky.


Poznámka: Vo svojom blogu sa venujem používaniu esenciálnych olejov najvyššej kvality: Čistej terapeutickej certifikovanej triedy (CPTG) a spomínané produkty a metódy nie sú určené na diagnostikovanie, ošetrenie, liečenie alebo na prevenciu chorôb, ani nemajú nahradiť medicínsku liečbu.


 

Zvoľte si radšej kvalitný esenciálny olej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *