Cing-cing – nápad: Kabelka.

To bude ten správny darček! Vec, bez ktorej si žena nevie predstaviť vyjsť na ulicu. Je to neodmysliteľný módny doplnok, najlepšia pomocníčka na uschovanie všetkého „potrebného“ s čím potrebuje žena vyraziť do sveta s pocitom, že ju nič nezaskočí.


Poznámka: Veľmi rada darujem priateľom a ich deťom k výnimočným sviatkom niečo osobné a zároveň jedinečné, čo nikto iný nemá, lebo vlastný výrobok bude vždy unikát a zároveň, keď pracujete na danej veci myslíte na človeka, ktorému bude patriť. Dalo by sa povedať, že to je aj istý rituál alebo môj spôsob ako dať najavo človeku, že je pre mňa výnimočný. Veď v dnešnej dobe sa všetko meria na čas, ktorého je vždy „nedostatok“.


 

Materiál

Úplne vhod k mojej predstave ideálneho darčeku som narazila na veľmi zaujímavý materiál: Pappulli. Ak sa pleteniu, háčkovaniu venujete alebo šijete a vošli ste do nejakého svojho obľúbeného obchodíka pre „zásoby radosti“ možno ste si v regáloch všimli také „hrubé klbká“. Áno o takých bude reč… Sú to klbká vyrobené z tričkoviny. Existuje viac druhov, ako som už stihla zistiť pri stretnutiach s týmto nevšedným materiálom. Niekedy sa vyrába z rôznych zvyškov v rámci krajčírskej výroby, inokedy je to produkt recyklačného spracovania a niekedy zámer vytvoriť len tieto zábavné klbká(neviem sa ubrániť pocitu akoby to boli loptičky pre deti).

Pappulli klbká
Pappulli klbká na moju tvorbu

 

Papulli klbko námornícka modrá
Veľkosť klbka bola prekvapivo veľká

 

 

Ja som si na svoju tvorbu vybrala materiál Pappulli (bol to aj materiál prvý svojho druhu, na ktorý som z tohto tričkovinovo-klbkového sveta narazila). Hneď čo mi učarovalo bola informácia, že je to textilná priadza vyrábaná na Slovensku! priamo z látky a teda žiadneho textilného odpadu. Tento elastický materiál je rezaný špeciálnym strojom pod uhlom, aby sa s ním dalo efektívne a ľahko pracovať. Samotné klbko je vytvorené z pásov rôznych dĺžok, pospájaných uzlíkmi, ktoré nepôsobia rušivo, počas tvorby ich veľmi ľahko zapracujete do vzorky, s ktorou pracujete a nepredstavujú teda žiadnu vadu, keď pri práci na ne narazíte.

Práca s materiálom

Práca s materiálom
Práca s materiálom

Jedna skvelá vec na práci s týmto materiálom je to, že to ide rýchlo a človek sa priam nevie odtrhnúť od práce, lebo má pocit, že môže prácu dokončiť skôr než by si predstavoval… Pevnosť hotového výrobku má by som povedala až ochranný charakter. Pri narastaní rozmeru narastá však aj jeho váha a samotná práca dá trošku zabrať zápästiu, lebo materiál je predsa len pevnejší než obyčajné klbko bavlny, vlny… Spájané uzlíky sa darilo ľahko schovať v práci a tiež sa aj dobré prišívajú komponenty a zipsy, lebo je ich skutočne k čomu prišiť. Určite si tento materiál našiel miesto v mojom srdci pri výrobe kabeliek a pribudnú do zbierky aj nejaké pre mňa 🙂

Môj prvý pappulli výrobok

Bola som so svojou prácou spokojná a rada som ju darovala. Podarilo sa mi ju krásne podšiť aj prišiť ozdoby i zips. Dokonca aj na ucho kabelky sa materiál správal veľmi sľubne a pevne samozrejme na kruhy rúčok som mala vnútri predlohu, ktorú som obháčkovavala (tip: využite kľudne kruh od garniže, aj tak väčšinou nezavesíte všetky krúžky). Veľkosť kabelky mala šik rozmer zhruba 33 x 28 cm.

Kabelka "námornícka"
Kabelka „námornícka“
„Narodeninová“ kabelka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *